2022 m. rugsėjo 21 d.


Šių metų rugsėjo 14 ir 21 dienomis Dienos centre asmenims su negalia vyko susitikimai su dailės terapijos specialiste Monika Tekutiene iš Anykščių švietimo pagalbos tarnybos.

Dailės terapija Nuo seniausių laikų žmonija turi poreikį save išreikšti per kūrybą. Per prigimtinius pojūčius, spalvas ir faktūras dailė leidžia pajusti, išreikšti savo vidinį pasaulį ar išgyventi santykį su aplinka. Be to, naudojamos dailės priemonės labai stipriai veikia pojūčius: regą (spalvos, linijos), uoslę (dažai turi kvapą), klausą (pieštuko, teptuko keliami garsai) ir lietimą (kai piešiama rankomis ar minkomas molis). Dailės terapijoje tarp kūrėjo ir jo kūrinio dalyvauja ir terapeutas. Jis sukuria saugią aplinką, kurioje žmogus galėtų įsitraukti į kūrybos procesą ir piešdamas kūrinį išgyventi įvairias būsenas, jausmus. Dailės terapija remiasi prielaida, kad žmogus vaizdais, o ne žodžiais, atviriau ir giliau išreiškia mintis, emocijas, kylančias iš pasąmonės, spontaniškos kūrybos dėka.

Užsiėmimų metu Dienos centro asmenims su negalia jaunuoliai negalias „padėjo į šalį“. Veiklų metu rinkosi savo dienos spalvas, SAVO spalvas. Žengė per nubrėžtas ribas ir standartus, išliejo susikaupusias emocijas, o piešdami bendrą piešinį, stiprino bendrystę. Džiaugiamės šilta, nuoširdžia, betarpiška draugyste su dailės terapijos specialiste Monika Tekutiene ir šventai tikime, kad tai ne paskutiniai mūsų susitikimai. 

Įgyvendinami projektai

finansuojami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų 

 esfa

PLAČIAU apie projektus

Apklausa

Vykdomi projektai

projektas treniruokliai

projektas vdc 1

NDC laikraštukas

laikrastis1

MVKT padalinys

mvkt

anyksciu savivaldybe

Mes Facebook'e

Informacija

BĮ Anykščių rajono socialinių paslaugų centras
Įm. kodas: 301216534
Registracijos adresas: Šaltupio g. 11, LT-29131 Anykščiai
Tel./Fax. (8 381) 43 140
Darbo laikas:
Pirmadienį – Ketvirtadienį: 8:00 - 17:00
Penktadienį: 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka: 12:00 - 12:45 
Susisiekite su mumis:
info@socialinespaslaugos.lt

                                       
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com