2018 m. birželio 19 d.


Socialiniai darbuotojai, įgyvendindami projektą “Būk pokyčiu vaiko gyvenime 2”, finansuojamą Anykščių rajono savivaldybės, jau antrus metus kviečia Anykščių rajono globėjus ir jų vaikučius pabūti kartu. Gausus būrys Anykščių rajono globėjų, socialinių globotojų bei jų globotinių susirinko sodyboje „Saulės blynas“.

Svečius pasitiko šios sodybos šeimininkė Irena Adomonienė. Šeimininkė visus pakvietė į klėtelę, kurioje įrengtas tarpukario kambarys, įkurta unikali biblioteka ir veikia liaudies buities ekspozicija. Joje eksponuojami įvairūs senoviniai reikmenys bei kiti atkūriamo laikotarpio daiktai: naginės, pintinės, darbo įrankiai, sovietinio laikotarpio knygos, medaliai, dokumentai ir kt. Globėjams buvo smagu prisiminti daiktus, matytus ar naudotus jaunystėje ir vaikystėje. Suaugusieji dalinosi prisiminimais su globotiniais, vaikams buvo smalsu daugiau sužinoti apie senovėje naudotus daiktus, jų paskirtį.

Globėjai ir jų vaikai lydimi sodybos šeimininkės ėjo „žolynėlių takeliais“, sužinojo apie vaistinius augalus ir jų galias, stengėsi kuo greičiau atsakyti į užduotus klausimus apie augalus, kokį poveikį augalai turi žmogaus organizmui, kokias ligas gydo. Vėliau vyko konkursas, kur reikėjo atpažinti keliolika rūšių vaistinių augalų. Jame aktyviai ir noriai dalyvavo ir suaugę, ir vaikai. Nugalėtojus sodybos šeimininkė apdovanojo savo išleista knyga, žolelių arbatomis bei užrašų knygelėmis receptams užsirašyti.

Po konkurso linksmai nusiteikę globėjai ir jų globotiniai maišė ir kepė čirvinius bei aukštaičių blynus. Vėliau visi kartu juos skanavo ir vieni kitus vaišino.

Susėdę jaukioje klėtyje dalyviai dalinosi savo rūpesčiais ir patirtimi, globojant vaikus, džiaugėsi globotinių pasiekimais. Jie pasakojo, kad augindami vaikus, patiria ne tik rūpesčių, bet ir labai daug gerų emocijų. Džiaugėsi, kad vaikai juos apsikabina, prisiglaudžia, palaipsniui atgauna pasitikėjimą suaugusiais žmonėmis ir pasijunta mylimi.

Buvo pastebėtas šiltas globėjų ir jų globotinių bendravimas. Manome, kad globėjų šeimoms organizuota išvyka į edukacinę programą suteikė galimybę pasibūti kartu, pasidalinti gerąja patirtimi skatino sėkmingą bendravimą, kuris yra itin svarbus vaiko ugdymui.

Norėtume globėjams padėkoti už drąsą, vaikams suteiktą ne tik prieglobstį, bet ir saugumo jausmą, emocinę pagalbą, galimybę patirti, ką reiškia gyventi mylinčioje ir rūpestingoje šeimoje.Vykdomi projektai

 PROJEKTAS oaze

PRTOJEKTAS integralios pagalbos

PROJEKTAS EQUASS


projektas treniruokliai

projektas vdc 1

NDC laikraštukas

laikrastis

MVKT padalinys

mvkt

Fotogalerija

puntukas1

pagalbos vaikams linija

bankas

anyksciu savivaldybe

Mes Facebook'e

Informacija

BĮ Anykščių rajono socialinių paslaugų centras
Įm. kodas: 301216534
Registracijos adresas: Šaltupio g. 11, LT-29131 Anykščiai
Tel./Fax. (8 381) 43 140
Darbo laikas:
Pirmadienį – Ketvirtadienį: 8:00 - 17:00
Penktadienį: 8:00 - 15:45
Pietų pertrauka: 12:00 - 12:45 
Susisiekite su mumis:
info@socialinespaslaugos.lt

                                       
JSN Solid is designed by JoomlaShine.com