Menu Close

Debeikių savarankiško gyvenimo namuose 12-ojo gimtadienio šventė

Rugpjūčio 19-ąją DSGN gyventojai pasitiko šventiškai nusiteikę, mažame šurmulyje. Dar 2011 m. rugpjūčio mėn. Debeikių miestelyje buvo pašventinti ir atidaryti senyvo amžiaus žmonėms savarankiški gyvenimo namai. Taip jau 12 metų jie tapo erdve, kurioje senjorai gali gyventi visavertį gyvenimą prižiūrimi socialinių darbuotojų. Šiandien čia suradę pastogę 10 gyventojų dalinasi savo džiaugsmais ir kasdienybe.

Džiaugiamės sulaukę svečiuose kolegės ir puikios tortų kepėjos Astos, kuri su palinkėjimais ir didžiuliu ,,Napoleonu‘‘ atvyko pasveikinti senolių. Gražią muzikinę dovaną padovanojo Anykščių Kultūros centro Kavarsko skyriaus vokalinis – romansinis ansamblis ,,Akimirka“. Besiklausant akordeono garsų, puikių moterų atliekamų romansų ne vienam ištryško ašara, prisiminė jaunas dienas, kai buvo stipresni ir galėjo džiaugtis gyvenimu savarankiškai.

Bėgant metams gyvenimą ir daugelį reiškinių pradedi matyti kitaip, pradedi galvoti kitaip, ir pastebi, kad rankos nebe tokios pajėgios, kad sąmonė silpsta, dingsta atmintis. DSGN niekada neatstos tikrųjų namų, bet senoliai apgaubti rūpesčiu, dėmesiu kuri gauna iš darbuotojų Aušros, Vitaliaus bei socialinės darbuotojos Gražinos yra didelė paguoda ir ramstis senatvėje. Gera daryti gerus darbus, ir visai nereikia to atsako, kai matai, kad žmonės laimingi, visi bendrame rate šypsosi, juokauja.

DSGN socialinė darbuotoja Gražina Tveritnevienė

 

Skip to content